Contact

Contact Info
Landline +90 312 236 65 65
Landline +90 312 236 65 69
eMail E-mail address of SAS Centre
Website tr.sascentre.com
Address Mutlukent Mahallesi 2010 Sk. No: 62, Beysukent, Çankaya, Ankara

Gallery

Books

Comments

Disleksi

Programın faydasını 1.hafta sonunda farketmeye başladık. Bu farklılıklar çok keskin olmamakla beraber bizim için ayırt edilebilecek farklılıklardı. Programa başlamadan önce okurken kelimelerin sonu hep yanlış gelirken şu anda tamamı söyleniyor. Hafıza sorunu yaşarken şuanda kisa süreli hafızamız daha iyi duruma geldi. Dün alışverişte matematik işlemini zihinden ona yaptırdım, tabi biraz destekle ama şimdiye kadar ki en iyi performansıydı. Okul başladıktan sonra öğrenme ve yerinde kullanma problemi yaşamazsak 1 yıl boyunca yaşamış olduğumuz sorunlarımızdan tamamen kurtulacağız anlamına geliyor. Ben evde duygusal-özgüven-motivasyon olarak sürekli destek vereceğim. Programa başladığımızda sadece oğlumun değil benimde desteğe ve yardıma ihtiyacım vardı. Benimde programa başlamam benim için önemli bir adım oldu. Kendimi daha rahat ve gevşemiş hissediyorum. Özellikle sizlerin benim hep yanımda olacağınızı bilmem bana daha da güven verip rahatlatıyor. SAS'a geldiğim ilk günden beri kendimi-kendimizi hep evimizdeki gibi rahat hissettik. Bilgiye her zaman anında ulaştım. Buradan gerçektende tam olarak ikna ve sonuca ulaştığımı hissederek ayrılıyorum. Umarım bundan sonrada görüşmeye devam ederiz. Hepinize teşekkür ederim. Lütfen hep arkamızda olun.


Okuma-Yazma Sorunu

Sorunumuz okuma ve yazma'da yavaşlıktı. Bu süreç neticesinde okumasında ve yazmasında büyük ilerleme kaydettik. Kendine olan güveni arttı. Dikkatini daha da yoğunlaştırdı.


Okul Başarısı

Beklediğimiz gelişmeler 2. haftadan itibaren net bir şekilde görülmeye başladı. Matematik, okuma, söz dinleme arttı. Hiperaktivite azaldı. Çevremizdeki kişilerden terapi aldığımızı bilmedikleri halde olumlu sözler duyuyoruz. En önemlisi ilaç kullanmıyoruz artık. İlaç kullanırken çok agresif, sinirli, söz dinlemiyordu ve her şeye itiraz ediyordu. Mesela; daha önce ders yaparken sürekli gereksiz sorular soruyor ve yerinde duramıyordu. Şimdi ise gayet sakin bir şekilde dersini yapıyor gereksiz konuşmalar yapmıyor. Konuşmamız bozuktu şimdi dikkat ederek konuşuyor


Dikkat Dağınıklığı

Üstün zekalı kızımızın aşırı derecede hareketlilik,dikkat dağınıklığı ve okuma güçlüğü sebebiyle bize önerilen SAS merkezine giderek hayatımızın en doğru kararını verdik sanırım. 3 hafta gibi bir süreçte Esra Hanım ve ekibiyle çocuğumuz keyifli bir ortamda sıkılmadan ve kendisine ilaç verilmeden farkedilecek kadar ilerleme gösterdi. Sınıf öğretmenimiz den gelen geri dönüşler memnun edecek boyutta;kızımızın artık dikkatini derse vererek katılımının arttığını ve okuma güçlüğü nün neredeyse %75 azaldığını söylediğinde tabiki çok mutlu oldum.Esra hanım ama ve SAS merkezinde çalışan bütün herkese çoook teşekkürler..

Show more Show less

Timeline

Loading